Bilecik Bisiklet Topluluğu

bisbize-bisiklet-grubu-01-bisiklopedi.jpg

BİLECİK BİSİKLET TOPLULUĞU

Kuruluş yılı 2012
Adres İl/İlçe Bilecik
Sosyal medya www.facebook.com/groups
Üye sayısı Takipçi sayısı 2000
Etkin üye sayısı
Etkinlik Etkinlik günü Cumartesi
Etkinlik türü

Kentiçi Turlar​
MTB Turları (Stablize, patika yollar)
Kentdışı Turlar (Asfalt, stablize yollar)
Kamplı Turlar
Yol/Yarış Bisikleti

Temsilci kişi Hakan Yavuz

BİSİKLET SÜREREK SAĞLIKLI, ÇEVRECİ, EKONOMİK, SOSYAL YAŞAMA DAVET EDİYORUZ...

BBT –Bilecik Bisiklet Topluluğu ; Bilecik ve çevresinde tüm bisiklet sevenleri tek bir çatı altında toplayarak, haftanın her günü düzenlediği gezi amaçlı herkesin katılabildiği (11-18 yaş arası aile izni ile) bisiklet turlarında sosyalleşmesi, biraz olsun motorlu araçlardan uzaklaşıp bisiklet kullanımını özendirme ayrıca bisikletlilerin haklarını genişletmek, ilimizin doğa, tarih, kültür turizmini ilerletmek, sağlıklı yaşamı, suç ve kötü alışkanlıkları önlemek, bisikletli ulaşımı, temiz bir çevreyi amaçlayan topluluktur.

Düzenlemiş olduğumuz bisiklet gezi etkinlikleri sportif yarış havasından ziyade fotoğraf çekme, yavaş sürüş ile bol oksijenin tadına varıldığı, en arkada kalanların belirli noktalarda beklendiği, soluklanma molalarının olduğu, lastiği patlayan, zinciri atanın yanında her zaman yardımcı olabilecek birisinin bulunduğu turlar şeklindedir.

Benim kondisyonum yetmez, yaşıma uygun değil, bisikletim yeterli donanıma sahip değil, aşırı kilolarım var ’ gibi kaygıları bir kenara bırakıp ilk turda kendinizi sınayın. Başlamak bir işin yarısıdır.

Grup içinde paylaşımlarımız bisiklet bilgisini geliştirmek, etkinliklerimizi duyurmak, kamunun bisiklete gereken değeri vermesini sağlamak, araç sürücülerinin dikkatini sağlamak ve bisikletli yaşam ve ulaşım üzerinedir.

ABC...