Günübirlik Tur Malzeme Listesi

gunubirlik-tur-malzeme-listesi02-bisiklopedi.jpg

GÜNÜBİRLİK TUR MALZEME LİSTESİ

Günübirlik turlar en basit bisiklet gezileridir. İşe ya da alışverişe değil, şehir dışında köy yollarında, kırlarda pedallanacağında bir harita ile önceden plan yapmak en güvenlisidir. Günübirlik turlarda unutulmaması gereken, bisiklette bulundurulması önerilen temel malzemeler şunlardır:

 1. İlk yardım çantası: İlk yardım çantası hiçbir zaman bisiklet çantasından ayrılmamalıdır. Hiç beklenmedik zamanlarda karşılaşılabilecek küçük kazalarda hazır bulunmalıdır.
 2. Yama seti ve yedek iç lastik: Yama seti de ilk yardım çantası gibi bisikletin ayrılmazlarındandır. Tabiki patlamayan lastik kullanmıyorsanız.
 3. Bisiklet kilidi: Bisiklet kilidi günlük gezilerde bisikletinizi bırakıp uzuklaşmanız gerektiğinizde işe yarar, özellikle ilk kez gideceğiniz rotalarda.
 4. Yiyecek: Turun süresine göre yeterince yiyecek ve su bulundurulmalıdır. Gezi süresince atıştırmak, acıkmadan yemek, susamadan içmek en iyisidir. Besin atıkları ve diğerleri için çöp poşeti de bulundurulmalıdır.
 5. Giysi: O günkü hava tahminine göre yedek bir giysi gerekebilir. Bir yağmurluk, rüzgarlık ya da soğuk havalarda bir ara katman, polar gibi.

  İlişkili Maddeler

  Günübirlik Tur Malzeme Listesi ile ilgili maddeler...

  ABC...