Kalori Hesaplama

kalori-hesaplama02-bisiklopedi.jpg

KALORİ HESAPLAMA

Bisiklet kalori ilişkisi basit olarak saatte 600-700'dür.

Amatör bir bisikletçi (ortalama 15-20 km hızla) bir saatte 600-700 kalori harcar.

Bir saat koşmak, yüzmek ve futbol oynamak ile de hemen hemen bu kadar kalori tüketilir. Bir saattlik yürüyüş ile bunların yarısı kadar 300 kalori harcanıyor. Bisiklet kalori indeksi ile bir çok sporun önünde yer alır.

Bu dört spor içinden bisiklet saatlerce yorulmadan ve sıkılmadan yapılabildiği için diğerlerinden ayrılıyor. Bu özelliğiyle bisiklet etkili bir enerji harcama yolu olarak önerilebilir.

BİSİKLET İLE ZAYIFLAMAK MÜMKÜN MÜ?

Yukarıda belirtildiği gibi bir çok amatör spor etkinliğine göre bisiklet enerji tüketimi özelliği ile öne çıkıyor -bisikletin kalori endeksi yüksek. Bununla birlikte beslenme uzmanlarının belirttiği gibi kilo vermek için asıl odaklanılması gereken enerjinin harcanması değil ama beslenmedeki enerji kaçaklarıdır. Büyük boy 80-100 gr bir çikolata, bir bira ile bir avuç kuru yemiş, bir kutu kola ile cips ya da bir büyük hamburger, bunlardan yalnızca biri bir saat pedal basabilecek enerjiye eşittir.

Kilo vermek isteyenler harcananlar kadar besinler ile aldıklarına da odaklanmalıdır.

Bisiklet kilo vermenin en etkin yollarından biri olabilir. Ama ancak iyi düzenlenmiş ve sıkı bir beslenme programı ile! Bunun için beslenme ve özellikle besinlerin enerji değerleri iyi bilinmelidir.

ÖNERİLEN BLOG YAZILARI

İlişkili Maddeler

Kalori Hesaplama ile ilgili maddeler...

ABC...