Sele Acısı

seleacisi4-bisiklopedi.jpeg

SELE ACISI

Sele acısı yeni başlayanların ilk şikayetlerindendir. Akla gelen ilk çözüm pedli taytlar ve şortlardır. Pedli giysiler sele acısı sorununu büyük ölçüde çözer. Bununla birlikte bir takım yeni rahatsızlıkları beraberinde getirirler. Alışmak pek kolay değildir pedli giysilere. Bisiklet üzerinde sundukları konfor, günlük yaşam için geçerli olmaz. Dahası bu garip giysi ile bakışları üzerinizde toplamak da ayrıca rahatsız edici olabilir. Tayt yerine pedli şort ya da pedli çamaşır tercih edilirse günlük giysiler kullanılabilir.

PİŞİK

Pedli giysilerin yaşatabileceği en büyük sorun pişiktir. Terden ıslanan ped kurumaz, nemli kalırsa pişiğe yol açar. Su geçirmez ve hızlı kuruyan malzemeler seçmek sorunu bir ölçüde azaltabilir.

Sele acısının kesin çözümü doğru sele seçimidir. Doğru bir sele seçildiğinde de çok uzun süre ayağa kalmadan bisiklet kullanmak rahatsızlık yaratır. Özellikle uzun rampa tırmanışları sele burnunun basıncıyla erkek sürücülerde penis ve testislerin uyuşmasına neden olabilir. Zaman zaman ayağa kalkarak pedallamak selenin yol açtığı basıncı ortadan kaldırır, sorunu çözer. En iyisi her hangi bir sorun hissetmeden zaman zaman ayağa kalkarak pedallamaktır.

Brooks marka seleler sele acısına karşı en yaygın kullanılan çözüm seçeneğidir.

İlişkili Maddeler

Sele Acısı ile ilgili maddeler...

ABC...