Sele Acısı

seleacisi4-bisiklopedi.jpeg

SELE ACISI

Sele acısı bisikletçilerin en yaygın şikayetlerindedir. Çözüm arayışlarında karşılaşılacak ilk seçenek pedli taytlar, pedli şortlardır. Pedli giysiler sele acısı sorununu büyük ölçüde çözecektir. Bununla birlikte bir takım yeni rahatsızlıkları da beraberinde getirirler. Alışmak pek kolay değildir pedli giysilere. Bisiklet üzerinde sundukları konfor, günlük yaşam için geçerli olmayacaktır. Dahası bu garip giysi ile bakışları üzerinizde toplamak da ayrıca rahatsız edici olabilir. Tayt yerine pedli şort ya da pedli çamaşır tercih etmek günlük giysileri kullanma fırsatı verebilir.

Pedli giysilerin en önemli eksileri terden ıslanmaları ve ıslak kalmaları nedeniyle yeni bir soruna yol açmalarıdır, pişik. Su tutmayan, kuru kalan malzemelerden üretilmiş kaliteli bir ürün seçmek bu sorundan kaçınmak için bir yol olabilir. Bunun için daha önceden kullanmış olanların önerileri işe yarayacaktır.

Sele acısının en etkin ve kesin çözümü ise doğru sele seçimidir. Doğru bir sele seçildiğinde de çok uzun süre ayağa kalmadan bisiklet kullanmak, özellikle uzun rampa tırmanışları sele burnunun basıncıyla erkeklerde penis ve testisin uyuşmasına neden olabilecektir. Zaman zaman ayağa kalkarak pedallamak selenin yol açtığı basıncı ortadan kaldırarak sorunu çözecektir. En iyisi her hangi bir sorun hissetmeksizin zaman zaman ayağa kalkarak pedallamaktır.

Brooks marka seleler sele acısına karşı en yaygın kullanılan çözüm seçeneğidir.

İlişkili Maddeler

Sele Acısı ile ilgili maddeler...

comments powered by Disqus