Hakkımızda

Bisiklopedi 2016 Aralık ayında doğdu. Birkaç yıl öncesinde yaratıcısının düşlerinde ilk kez belirmeye başladıysa da henüz hem teknik hem de içerik olarak çok erkendi. Yaşantı ve deneyimler, beceri ve bilgi birikimleri yeterince olgunlaşınca önce yazın, sonra bilgisayar kodlarına dönüşüverdi hızla, Bisiklopedi. Böylece, henüz yayınlanan bu ilk içerik, yalnızca iki ay gibi kısa bir süre içinde günlük koşuşturmacadan arta kalan boş zamanlarda nete aktarılıverdi.

Lugat, Bisiklopedi'nin amacı, bisiklet hakkında a'dan z'ye her şeyin bulunabileceği bir bilgi bankası olarak tasarlandı. Bunun için başlangıç düzeyinde gereksinimlere öncelik verilerek ilk sayfalar yazıldı. Öncelikle gerçekleştirilmek istenen hedef, bu bilgilerin eksiksiz karışlanmasıdır. Bunun için her maddenin sonunda yer alan 'Maddeye Katkıda Bulun' ve 'Yeni Madde Öner' butonlarının çokça kullanılması gerekiyor.

Festivaller/Turlar bölümü 2017'nin Şubat'ında katıldı Bisiklopedi'ye. Festivaller, turlar hem yeni başlayan bisiklet gönüllülerinin hem uzman gezginlerin en büyük heyecanlarıdır. Bu bölümde Türkiye'de yapılan bütün festival ve turlar özet bilgileriyle takip edilebilecek bundan sonra.

BisikleTara veri tabanına kayıtlı bisikletleri, kullanıcının seçtiği bileşenlere göre sınıflandıran bir bilgisayar uygulaması. Her seferinde kullanıcının tercihlerine göre özgün bir 'bs' (bağıl skor) üretir. Veri tabanında kayıtlı olanların içinden kullanıcının seçimlerine en uygun bisikletin skoru '10 bs' olarak hesaplanır. Böylece kullanıcıya bisiklet seçimini yapapabileceği bir ölçek ve öneri sunulur.

Yazılar/Blog ise Lugat maddelerinden ayrı olarak, genel yazıların paylaşılabileceği ana bölümü oluşturuyor.

Sorularınız sayfası Bisiklopedi'yi geliştirebileceğiniz bir başka seçenek. Paylaşılan her soru yeni bir bilginin oluşmasına yapılacak en büyük katkı olacaktır.

Bisiklopedi'nin her sayfasında yeni bilgilerle buluşup, yeni serüvenlere yol almanız dileğiyle..