Hakkımızda

Bisiklopedi 2016 Aralık ayında doğdu. Birkaç yıl öncesinde yaratıcısının düşlerinde ilk kez belirmeye başladıysa da henüz hem teknik hem de içerik olarak çok erkendi. Yaşantı ve deneyimler, beceri ve bilgi birikimleri yeterince olgunlaşınca önce yazın, sonra bilgisayar kodlarına dönüşüverdi hızla, Bisiklopedi. Böylece yayınlanan ilk içerikleriyle, yalnızca iki ay gibi kısa bir süre içinde günlük koşuşturmacadan arta kalan boş zamanlarda nete aktarılıverdi. Birinci yaşında bisikletçinin ziyaretçi sayısı 100.000'i aştı.

Lugat, Bisiklopedi'nin amacı, bisiklet hakkında a'dan z'ye her şeyin bulunabileceği bir bilgi bankası olarak tanımlandı. Bunun için başlangıç düzeyinde gereksinimlere öncelik verilerek ilk sayfalar yazıldı. Öncelikle gerçekleştirilmek istenen hedef, bu bilgilerin eksiksiz karışlanmasıydı. Bunun için 134 lugat maddesiyle yayına başladı. İlk yılın sonuna gelindiğinde ziyaretçilerin de katkı ve önerileriyle 250 ye yakın lugat maddesi oluştu.

Festivaller/Turlar bölümü 2017'nin Şubat'ında katıldı Bisiklopedi'ye. Festivaller, turlar hem yeni başlayan bisiklet gönüllülerinin hem uzman gezginlerin en büyük heyecanlarıdır. Bu bölümde Türkiye'deki festival ve turlar başta olmak üzere ulusal ve uluslar arası bütün bisiklet etkinliklerine yer veriyor. Tüm festival ve turların takip edilebildiği bir takvim görünümündeki sayfanın bugün için başka bir alternatifi yok.

Yazılar/Blog ise Lugat maddelerinden ayrı olarak, genel yazıların paylaşılabileceği ana bölümü oluşturuyor. Bir yılda 13 yazarın katsısıyla 63 yazıdan oluşan bir arşiv niteliğini kazanmıştır bu sayfamız. Bugün 2020 yılında 25 yazarın katkılarıyla 125 yazımız bulunuyor.

Bisiklopedi'nin her sayfasında yeni bilgilerle buluşup, yeni serüvenlere yol almanız dileğiyle..