Sele boyu

kadro-boyu2-bisiklopedi.jpg

slm, yeni aldığım bisikletimin boyunun kısa geldiğini öğrendim. yeni derken ikiniel almıştım, sedona711 mtb. Seleyi yükseltmemi tavsiye eden arkadaşlar selenin makkx limitini aşmamamı söylediler ama o zaman yeterli gelmedi yükseklik. sele borusunun değiştirilmesi gerektiğini söylenlerde var. ne yapmalıyım. AykutV.

Selamlar. Sele yüksekliğini ayarlamadan öne selenin ne kadar yüksek olması gerektiğinden emin olmalısınız. Bunun için Bisiklopedi'nin Boy ayarı ve Sele ayarları maddesinden yararlanabilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta sele borusu üzerindeki limit işaretidir. Bu limitin ötesinde sele borusunu yükseltmek sürücüyü tehlikeye atar.

İkinci bir önemli nokta, sele borusu yükseltildiğinde, eğer bisiklet kadrosu çok küçükse pedal hareketi sırasında dizler gidona çok yaklaştığı için rahatsız edici olabilir. Bunun için sele kızaklarından bir iki santim arkaya kaydırılabilir. Burada yine limit işareti geçilmemelidir. Bir başka seçenek gidon ayarlarıdır, varsa gidondaki bilezikler gidon boğazının altına alınabilir ya da gidon boğazı yükseltme aparatı kullanılabilir.

fren diski sürtüyor

Ayrıntılı yanıt için tıklayınız...

turlara çıkarken yanımıza ne almamız gerekiyor (yeniyim)

Merhaba,

Günübirlik tur malzeme listesi

Uzun tur malzeme listesi

Ayrıntılı yanıt için tıklayınız...

Sele boyu

Bisiklopedi'nin Boy ayarı, Sele ayarları ve gidon ayarları maddelerinden yararlanabilirsiniz.

Ayrıntılı yanıt için tıklayınız...

Zincir uzunluğu

Zincir çok uzunsa bir bakla çıkartmak sorunu çözebilir.

Ayrıntılı yanıt için tıklayınız...

Zorunlu aksesuarlar

Bisiklopedinin aksesuarlar ve giyim maddeleri size yardımcı olacaktır.

Ayrıntılı yanıt için tıklayınız...

Mtb tekerlek boyu

Genel olarak aynı koşullarda, aynı özellikteki viteslerde küçük çaplı tekerlekle rampa çıkmak daha kolaydır. Bu konuda daha fazla bilgi için mtb mtb tekerlek boyu maddesinden yararlanılabilir.

Ayrıntılı yanıt için tıklayınız...