6. SELATİN SEFERİ

selatin-seferi-bisiklet-festivali-02-bisiklopedi.jpg
Yemek: Öğle Yemeği
Ek Hizmetler: Teknik Destek (Bakım, Onarım)
Yol Yapısı: Asfalt (Her tür bisiklete uygun)


İletişim:
Onur Pınar 0531 289 60 20

EGE BÖLGESİ DOSTLUK BULUŞMASI

Geleneksel İzmir&Aydın Dostluk buluşması geçen yıl iki ilin sınırlarını aşarak Ege Bölgesi bisikletçilerinin katılımıyla gerçekleşti. Kuzeyde AKÇAY’dan, güneyde Muğla’ya kadar uzanan bölgedeki bisiklet gruplarının 400 civarında sporcuyla sonuncusu 14 Nisan 2019’da gerçekleştirilen GELENEKSEL SELATİN SEFERİ bu yıl 12 Nisan 2020 Pazar günü gerçekleştirilecektir. Bu yıl 6’ıncısı düzenlenecek bisiklet turuna, 500 civarında bisikletçinin katılması beklenmektedir.

HAREKET BİLGİLERİ: Kuzey Buluşma Noktası: Buluşma; Belevi Atatürk Meydanı, saat 10.30; hareket saati 11.30. (Belevi-Selatin köyü parkuru 11 km.)


Güney Buluşma Noktası: Toplanma, Ortaklar Cumhuriyet Meydanı, saat 10.30; hareket saati 11.30 (Ortaklar-Selatin köyü parkuru 12 km.)

Her iki parkur da tüm bisikletler için uygundur, belevi yönünden süpürge aracı desteği olacaktır.

Öğle yemeği, köy meydanında 800 yıllık anıt çınarın gölgesinde 13.15’te verilecektir. Odun ateşinde geleneksel kuru fasulyeli menü olacaktır. Servisin hızlı olabilmesi için sporcuların yanlarında bozuk para bulundurmaları rica olunur.
Etkinliğin sona erme saati: 16.00

Not: Katılımcı sayısının belirlenebilmesi ve buna bağlı olarak hazırlıkların yapılabilmesi için grup liderlerinin aşağıdaki iletişim adresine ve numarasına ulaşması rica olunur.


İletişim: 0531 289 60 20 (Onur PINAR), [email protected]

Kesinleşmiş etkinlik detayları 15 Mart 2020 itibariyle paylaşılacaktır


Selatin Seferi Güvenlik Kuralları: 1. Kask takmak zorunludur. 2. 2918 Sayılı Karayolları Kanunu’na uygun hareket edilecektir. 3. Grup sürüşünde en az 2-3 bisiklet mesafede olunmalı ve soldayım ikazı verilmelidir. Ani fren yapılmamalı (cep telefonu düşse dahi), yandaki ve arkadaki bisikletçi durmak için ikaz edilmelidir. 4. Etkinlik gönüllülük esasına dayandığından her katılımcı kendi güvenliğinden sorumludur. 5. 18 yaşından küçük katılımcılar VELİ İZİN BELGESİ ibraz etmek zorundadır. 6. Etkinlik süresince katılımcılar bisiklet ve şahsi eşyalarının güvenliğinden kendileri sorumludur. 7. Etkinlik sırasında meydana gelebilecek düşme veya yaralanma gibi istenmeyen durumlardan organizasyon sorumlu tutulamaz. 8. Etkinlik çerçevesinde çekilen fotoğraflar ve videolar çeşitli sosyal medya veya platformlarda haber amaçlı paylaşılabilir. 9. Katılımcılar, tura katılarak yukarıdaki maddeleri kabul etmiş sayılırlar.


ARŞİV