Fethiye Bisiklet Festivali 2017

fethiye-bisiklet-festivali2017-1-bisiklopedi.jpg


FETHİYE BİSİKLET FESTİVALİ 21 – 22 – 23 NİSAN 2017

  • Katılım ücreti kişi başı 240 lira (Çadır konaklama, 5 öğün yemek, 3 öğün kahvaltı , forma bedeli, kamp alanında içme suyu,duş, araç takip yardım ve destek, rehberlik katılımcı payı kapsamına dahildir.)
  • Kontenjan 150 kişi
  • Kamp alanı Adrenalin Village, http://www.adrenalinvillage.com/
  • Rota orman ve köy yollarıdır, dağ bisikleti öneriliyor.
  • Tel: Serdar Uyanık 0532 638 01 05 / Emir Taylar 0535 452 72 34​
  • https://www.facebook.com/events/1847728598774015/

ROTA DETAYI:
1. GÜN YEŞİL VADİ : 21 Nisan Cuma saat 10.30 da kamp yerinden hareket ediyoruz. Yeşil Vadi Doğa Park’a varıyoruz. Burada isteyen yüzüyor, isteyen hamakta sallanıyor, isteyen şarıl şarıl akan suyun sesiyle 1 saat şekerleme yapıyor. Yeşil Vadi yolunda Yanıklar Çayı üzerinde öğlen yemeği molası veriyoruz. Dönüş yolunda sahile Karaot Plajı’na iniyoruz ve yüzüyoruz. Yüzme molası sonrası Çalış kamp yerine dönüş. Toplam 45km. Tırmanış yok denecek kadar az, kolay bir rotadır.
2. GÜN YEŞİL ÜZÜMLÜ: 22 Nisan Cumartesi saat 09.00 da kamp yerinden hareket ediyoruz. Gizemli Gönderesi eski maden yolu üzerinden 400mt irtifadaki Yeşil Üzümlü beldesine varıyoruz. Yemek molası sonrası köy meydanında 45 dakika serbest zaman molası veriyoruz. Sonrasında anayoldan kamp yerine geri dönüyoruz. Günler o tarihte uzun olacağı için havuz başında veya isteyenler Çalış Plajı’nda dinlenebilirler. Toplam 55km. Orta zorlukta bir parkur.
3. GÜN KAYAKÖY: 23 Nisan Pazar sabah 09.00 da kamp yerinden hareket ediyoruz. Bisiklet yolunu kullanarak şehri geçiyor ve antik köy manzaralı inişli-çıkışlı orman yolu Belen üzerinden Kayaköy’ üne tepeden bir iniş yapıyoruz. Terkedilmiş Rum evlerinin gizemli manzarasında öğle yemeğimizi yedikten sonra antik şehri geziyoruz. Dönüş yine Belen üzerinden kamp alanı. Toplam 35km. Tırmanışları ve inişleri olan orta zor ama çok keyifli bir rota. Toplam irtifa 500mt civarı.

DİĞER DETAYLAR:

- 21 Nisan sabahı tur başlangıcı için buluşma noktası Adrenalin Village / Fethiye / Çalış olacaktır.
- Konaklama Adrenalin Kamp’ta çadır ile olacak, katılımcılar kendi çadırlarını gösterilen alanda kuracaklardır. Ayrıca katılımcılar ek katılım payı ile köyün bungalowlarında veya çiftlik odalarında kalabilirler.
- Rota üzerinde rehber arkadaşlar ve işaretlemeler ile yönlendirme sağlanacaktır. Rotaların büyük bölümü orman yolu ve köy yoludur. Dağ bisikleti ile gelinmesi tavsiyemizdir, tur bisikletleri için kalın lastik seçimi daha kullanışlı olacaktır.
- Katılımcıların hareket saatleri, sapaklar vb. konularda genel tur programına uygun hareket etmeleri ve seyir sırasında tur önderinin uyarılarına uymaları beklenecektir.
- Katılımcıların mevsim koşullarına uygun giysi ve ekipmanları ile gelmeleri, yüzmek isteyenlerin gerekli malzemeyi yanlarında bulundurmaları önerilir.
- Katılımcıların bisikletle güvenli sürüş konusunda deneyimli olmaları gereklidir. Kask takmak zorunludur.
- Katılımcıların için ek araç tur boyunca destek ve takip hizmeti verecektir. Yol boyunca damacana su (çevre temizliği ve pet şişe kullanımını engellemek adına) ile içme suyu desteği sağlanacaktır.
- Turun genel hizmet kalitesi ve katılımcı memnuniyeti hassasiyetleri dikkate alarak bu yıl kontenjanı 150 kişi ile sınırlandırılmıştır.
- Festival organizasyonu Fethiye Doğa Sporları Kulübü tarafından yapılmaktadır, katılımcı payı kişi başı 240 TL dir, katılım payı kulüp banka hesabına bağış olarak yatırılacaktır. Çadır konaklama Adrenalin Köyünde ücretsiz sağlanacaktır. Oda konaklama 3 kişilik oda fiyatı festival süresince 120 tl(Oda fiyatı)dir. Çadır konaklama, 5 öğün yemek, 3 öğün kahvaltı , forma bedeli, kamp alanında içme suyu,duş, araç takip yardım ve destek, rehberlik katılımcı payı kapsamına dahildir.
- Kayıt kesinleştikten sonra iptal mümkün olmayacaktır , festivale gelinememesi durumunda forma gönderilir ve başka katılımcı ile yer değişimi olabilir.
- Kayıt ve detaylı bilgi için fethiyedogasporlarikulubu@gmail.com veya Serdar Uyanık 0532 638 01 05 / Emir Taylar 0535 452 72 34 ile irtibata geçiniz. Kayıtlar kontenjan ile sınırlıdır.
- https://www.facebook.com/events/1847728598774015/


ARŞİV