Büyük Taarruz Bisiklet Turu

buyuk-taarruz-bisiklet-turu-02-bisiklopedi.jpg
Yol Yapısı: Bilgi Yok

Facebook Sayfası: https://www.facebook.com/groups/buyuktaarruzmaratonu/
İnternet Adresi: http://www.buyuktaarruz.org/

BÜYÜK TAARRUZ BİSİKLET TURU

Bu organizasyon, ülkemizin temeli olan Büyük Taarruz Zaferini, o temele canını tuğla, kanını harç yapan şehitlerimizi anmak ve yaşadığımız coğrafyanın tarih ve doğal zenginliklerini tatmak amacıyla düzenlenmektedir.

Bisiklet Turu olmasına rağmen, isteyenler motosikletiyle, otomobiliyle katılabilir, yürüyüş yapabilir, koşabilirler.

BU SAVAŞ,

BU ZAFER,

BU COŞKU HEPİMİZİN...

Büyük Taarruz, Türkiye Cumhuriyetinin temeli olmasının yanısıra, tarihte eşi benzeri olmayan bir takım özelliklere sahip bir savaştır. Bu hızda bu kadar mesafenin savaşarak alınması, bu hızda ülkeyi işgalden kurtarması, bu kadar kısa sürede tam ve kesin sonuç alınabilmiş olması, sonuçları itibariyle bir ülkenin ve toplumun tarihinde dönüm noktası teşkil etmesi özellikleri ona eşsiz bir nitelik kazandırmıştır.

Organizasyonumuz tamamen GÖNÜLLÜLÜK esasına göre düzenlenmektedir. Aklında ve yüreğinde bu amacı hissedip yaşayabilenler ve yaşatmak isteyen HERKES katılabilir.

  • 22 Ağustos tarihinde Ankara Anıtkabir'den başlayacak olan turumuz, Sakarya Savaş Alanlarını dolaşıp Afyon'a gelecektir.
  • 26 Ağustos tarihinde Afyon-Kocatepe'den devamla 09 Eylül tarihinde İzmir-Konak-Hükümet Meydanında sona erecektir.
  • Toplam 19 gün ve 1130 km sürecektir.

Güzergâh, savaş zamanında ordumuz hangi gün ve saatte nerede olmuşsa, aynı gün ve saatlerde orada olunacak şekilde düzenlenmiştir. Amaç, o günlerin havasını soluyabilmek, heyecanını yaşayabilmektir.

Güzergâh boyunca, unutulmuş hikâyelerin, bilinmeyen, anlatılmayan olayların olduğu yerlerden geçilecek, sahip çıkılmayan şehitlik ve şehit mezarlarına uğranılacaktır.

Organizasyona 19 gün katılma mecburiyeti yoktur. İsteyen istediği etaba veya etaplara katılabilir...

Yaşanılan acıların, çekilen sıkıntıların sonraki nesiller tarafından unutulduğu toplumlar, aynı süreçleri yaşamaya mecbur olurlar. Böyle toplumların tarihleri hep TEKERRÜR eder.


ARŞİV