Katlagel Bisiklet Festivali

katlagel-bisiklet-festivali2-bisiklopedi.png
Yol Yapısı: Bilgi Yok

İnternet Adresi: http://katlagel.org/

KATLAGEL

Katlanabilir Bisiklet Festivali 2018

Tarih: 14 – 15 – 16 Eylül 2018

Tanım: Türkiye’de bir ilki başararak katlanabilir bisiklet ve kullanıcılarını bir araya topluyoruz. Katlanabilir Bisiklet kullanımını arttırmak esas amaçtır.

Amaç: Gerek şehir içinde, gerekse şehir dışında bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak için böyle bir festival düzenliyoruz. Bazen bisikletimizi toplu taşıma araçlarında taşıma özgürlüğünü yaşayacağız. Bazen ise uzun seyahatlerde bagaj sıkıntısı yaşamamak için tercih edildiğini göstereceğiz.

Belediye otobüsleri, metro, tramvay, minibüs, otobüs ve kişisel araçlar için taşıma kolaylığını vurgulayacağız. Yurt dışında benzeri olan bu tür buluşmanın ülkemizde de yapılıyor olması bizim için çok daha önemlidir. 2013 yılında ilki yapılan festivalin bu yıl ve gelecek yıllarda tekrarlanması hedefimizdir.

Program: 14 Eylül 2018 – Buluşma günü ve Tekne Turu; Sabah saat 10.00’da katılımcılar ile birlikte İztuzu plajına tekne turu yapılacaktır. Aynı günün akşamında saat 19.00’da tur toplantısı yapılacak ve akşam yemeği yenecektir.

15 Eylül 2018 – Dalyan, Sülüngür, Mergenli, Ortaca, Dalyan Turu; Sabah kahvaltısının ardından saat 09.00’da Dalyan kamp alanında yola çıkıp, Sülüngür Gölü, Mergenli Köyü üzerindan Ortaca’ya ulaşacağız. Burada öğle yemeğimizi yedikten sonra, Dalyan’a geri döneceğiz. Toplam 45 Km

16 Eylül 2018 – Dalyan, Kavakarası, Eski Köyceğiz, Dalyan Turu; Sabah kahvaltısının ardından saat 9.00’da Dalyan kamp alanından yola çıkıp, Eskiköy, Kavakarası yolundan Eski Köyceğiz’e ulaşacağız. Orada öğle yemeği yedikten sonra tekrar ayrı yoldan geri döneceğiz. Toplam 43 Km

Not: Sadece Katlanabilir Bisiklet kullanıcıları katılabilmektedir.


ARŞİV