Seydişehir Bisiklet Festivali 2021

seydisehir-bisiklet-festivali2021-bisiklopedi.jpg
Konaklama: Çadır
Yemek: Sabah Kahvaltısı, Öğle Yemeği, Akşam Yemeği
Yol Yapısı: Çoğunlukla Stabilize, Köy Yolu (Yol bisikleti ve ince tekerlekler için pek uygun değil)

Facebook Sayfası: https://www.facebook.com/events/2871435716436491/?active_tab=discussion
İnternet Adresi: http://www.seydisehirbisiklet.com/seydisehir-bisiklet-festivali-2.html

Seydişehir Bisiklet Festivali 2021

Bu yıl ikincisini düzenleyeceğimiz Seydişehir Bisiklet Festivali’ni 2-3-4 Temmuz 2021 tarihlerinde Konya Seydişehir Kuğulu Tabiat Parkı’nda yapacağız…

Kamp Alanı:

Kamp yerimiz Kuğulu Tabiat Parkı’dır. Kamp yerinde, tuvalet, duş, elektrik, su, güvenlik, restoran & kafeterya ve mescit vardır. Çadır ve diğer kamp malzemeleri katılımcılar tarafında getirilecektir. Kamp yerinde festival katılımcılarının araçları ve karavanla katılacak misafirlerimiz için otopark alanı ayrılmıştır. Kuğulu Tabiat Parkı’na bisikletle girişte her hangi bir ücret alınmamaktadır. Otomobil ile gelen misafirlerimiz lütfen gişe görevlilerine, kayıt listesinden kontrol etmeleri için bisiklet festivali için geldiğinizi söyleyiniz. Festival için gelenler giriş ücreti ödemeyeceklerdir.

Kamp alanında festival için 14.000 metrekare yer ayrılmıştır. Çadırlar arasında 5 metre mesafe konulmuştur. Pandemi ile ilgili bütün tedbirler, Sağlık Bakanlığı uygulamaları ve ekip doktorlarımızın tavsiyelerine göre alınacaktır.

Yemek ve İkramlar:

Yemekler tek kullanımlık kaplar, kaşık, çatal ve bıçakla servis edilmektedir. Kamp alanında ve rotalar üzerindeki yemek ikramları, termal boxlarla sıcak olarak servis edilmektedir. Turlar sırasında ara öğün olarak meyve ikramı yapılmaktadır. Kuğulu Tabiat Parkı’ndaki tüm çeşme suları güvenle içilebilir. Turlar boyunca su ve maden suyu ve güzergah üzerindeki kahvehane ve çay ocaklarında çay ikramı yapılmaktadır. Kamp alanında bulunduğumuz sürece sürekli çay ikramı vardır. Yiyecek ve içecek ikramlarında sınırlama yoktur. İstediğiniz kadar yiyecek ve içecek alabilirsiniz.

Parkurlar Hakkında:

Tur rotalarımız doğayla içe içe şehir dışıdır. Her yer yemyeşil ve masmavi… MTB. Tur ve katlanır bisikletlerle katılabilirsiniz. Rotalar Yol Bisikleti için uygun değildir.

Birinci gün (2 Temmuz Cuma): Toros Dağlarına tırmanacağız. Tur boyunca tek ciddi yokuş ilk gün Tınaztepe Mağarası‘na giderken var. Tınaztepe Mağarası’nı geçtikten sonra yokuş aşağı pedallayıp sonra düzlükte devam edeceğiz. Bu rotada asfalt stablize oranı %70 asfalt %30 stablize… 64 km pedallayacağız.

İkinci Gün (3 Temmuz Cumartesi): Bostandere Vasada Antik Tiyatro ve devamında Bostandere ve İncesu yaylalarına süreceğiz bisikletlerimizi… Başlangıç noktası ile en yüksek nokta arasında 280 metre yükseklik farkı var. Kısa ve yorucu olmayan rampalar var. Yemyeşil meşe ağaçları arasında keyifli bir tur. Parkur %50 oranında stablize ve yayla yolu… Parkur 45 km…

Üçüncü gün (4 Temmuz Pazar): Son günümüzde göletler bölgesini turlayacağız. Tur rotamız çevresinde 5 tane gölet göreceğiz. Bu etapta çok hafif eğimler var. Hepsi kısa ve kolay… Turun sonunda Adile Baysal Kültür ve Sanat Evi Müzesi ile Seyyid Harun Veli Cami ziyaretimiz olacak. Bu etabın %50 stablize %50 asfalt… Üçüncü gün, 45 km.


ARŞİV