İzmir Bisiklet Festivali

izmir-bisiklet-festivali-2023-bisiklopedi.jpeg
Etkinlik Ücreti (): 785
Konaklama: Çadır
Yemek: Sabah Kahvaltısı, Öğle Yemeği, Akşam Yemeği
Yol Yapısı: Çoğunlukla Asfalt (Yol Bisikleti konforlu olmayabilir)

Facebook Sayfası: https://www.facebook.com/events/654343566119503/?active_tab=about
İnternet Adresi: https://izmirbisikletfestivali.org/home

İZMİR BİSİKLET FESTİVALİ

FESTİVAL PROGRAMI:

6 TEMMUZ PERŞEMBE '' İZMİR'E GELİŞ''

Misafirlerimizin İzmir'e gelişleri, kent ormanı kamp alanında kayıtların yapılması ve arzu eden katılımcılara konaklama imkanı sunulması
Kamp alanı olarak planlanan bölge Kent ormanın içinde olup çadır alanımız ağaçların altında denizde iç içedir.
Ücretsiz otopark ve toplu ulaşım imkanı bölgede mevcuttur yeterli sayıda WC ve yürüme mesafesinde ( İnciraltı ve Marina bölgesi) kafeler ve eğlence yerleri mevcuttur.

******** FESTİVAL 1. GÜN********

7 TEMMUZ CUMA '' KURULUŞTAN KURTULUŞA İZMİR ''

Engelliler merkezi kafeteryasında ve sahil boyunda olacak şekilde 07.30/ 09.00 arası kumanya şeklinde kahvaltı dağıtılacaktır . Çay ve diğer içecekler Engelsiz Kafeden saat 08.00'den itibaren ücretli olarak alınabilecektir.
Katılımcıların kayıtları tamamlanacaktır.
Katılımcılara taşımalı hizmette kullanılmak üzere birer kamp çuvalı ve bisiklet plakası dağıtımı yapılacaktır.
Saat 09.30 da kamp alanından hareket edilecek olup, rotamız katılımcılara dijital ortamda yayınlanacaktır.
İnciraltı-Konak- Agora Ören yeri/Müze- Smyrna tarihi kent alanı- Yeşilova Höyüğü ( Öğlen Yemeğimizi Yeşilova Höyüğünde yiyeceğiz.) - Ata Anı evi ziyaretleri yapılacaktır. ATA ANI EVİ'nde özellikle Kurtuluş Mücadelemiz ve 9 Eylül İzmir'in Kurtuluşu hakkında çok değerli sunumlar yapılacaktır.
Müze ve ören yerlerine ücretsiz giriş sağlanmıştır.
Dönüş rotamız Bornova Bayraklı Alsancak , Konak, İnciraltı güzergahından olacaktır.
Akşam yemeği kamp bölgesinde verilecektir. Yemek sonrası dinlenme ve eğlence imkanı vardır. İsteyenler kamp alanında 4 dakikalık yürüyüş mesafesinde olan tramvay ile Alsancak /Kordon bölgesini gezip geri gelebilecektir. Ayrıca dileyen arkadaşlarımız da yine aynı şekilde Alsancak/Kordon güzergahına gece bisiklet turu yapabilecektir.

*****FESTİVAL 2. GÜN******

08 TEMMUZ CUMARTESİ ‘’ KÖY YOLLARINDAN SIĞACIK. DENİZ, KUM, GÜNEŞ , GEZİ''

Sabah 07.00'de kalkıp çadırlarımızı toplayıp taşıma aracına teslim edeceğiz. Engelliler merkezi kafeteryasında ve sahil boyunda olacak şekilde 07.30/ 08.30 arası kumanya şeklinde kahvaltı dağıtılacaktır . Çay ve diğer içecekler Engelsiz Kafeden saat 08.00'den itibaren ücretli olarak alınabilecektir.
Saat 09.00'da hareket edeceğiz. İlk durağımız Güzelbahçe belediyesi sosyal tesislerinde olacaktır. Burada çay ve su ikramından sonra tekrar yola koyulacağız. İkinci durağımız Düzce köyümüzdeki tarihi medrese alanı. Buradaki molada alınacak çay ve su ikramından sonra Sığacık Akkum plajı bölgesine gideceğiz. Mavi Bayraklı nefis bir kumsala sahip bu güzelliğe ulaşmak için bir iki ufak tırmanış yapmak zorunda kalacağız. Öğlen yemeğimiz sıcak olarak plaj bölgesinde dağıtılacak . Hareket saatimiz olan 16.00 da, duyurulacak noktada buluşup yola çıkacağız. Serbest zamanda dileyen denize girer dileyen Sığacık tarihi Kale bölgesinde dolaşabilir.
Dönüşte ilk durağımız Turgut köyü. Yolumuz hafif inişli çıkışlı ağaçlar içerisindedir. Köyümüzde İzmir yöresinin simge geleneklerinden olan lokma tatlısı verilecektir. Enerjimizi aldıktan sonra Bademler köyüne doğru devam edeceğiz. Köy tiyatrosunun olduğu yer ana artere çıkmadan önceki toplanma bölgemizdir. Gün içinde katılımcılara bildirilecek olan saatte buradan yine toplu olarak Olivelo tesislerine gideceğiz. Bizden önce bölgeye getirilmiş olan çadırlarımızı kurup konaklamaya başlayacağız. Akşam yemeği bölgede sıcak olarak yenecek. Doğa ile iç içi olan bir ortam olduğu için bölgeye en yakın sosyal tesis ( Migros) iki buçuk kilometre mesafededir. Bölgeye girerken önünden geçeceğimiz bu alışveriş merkezinde ihtiyacı olan arkadaşlar için mola verilecektir.
Yemek sonrası gece eğlence planlanmaktadır.

******** FESTİVAL 3.GÜN ********

09 TEMMUZ PAZAR ‘’2600 YILLIK ZEYTİNYAĞI İŞLİĞİ VE URLA TURU’’

Sabah saat 07.00'de kalkacağız çadırlarımızı toplayıp başlangıç noktamız olan kent ormanına gidecek olan aracımıza yükleyeceğiz.
Saat 7.30 ve 8.45 arasında kahvaltımızı yapıp yola çıkacağız.
Trafikten uzak ağaçlar arasında Urla merkezine kadar güzel bir rotayı izleyip, merkezden ana arterden Urla İskele/Çeşmealtı bölgesine ulaşacağız.
İlk ziyaret yerimiz Ağaçlı yolun çıkışındaki solda zeytinyağı işliği ve eski İyon Şehri olacak. Burada gerekli tanıtımları aldıktan sonra karantina adasına gideceğiz. (Bu ziyaret için gerekli resmi yazışmalar ve görüşmeler yapılmış ancak halen sürmekte olan bir inşaat nedeniyle güvenlik riski oluşmasından kaynaklı iptal edilme durumu vardır)Bu ziyaret noktaları ile ilgili detaylı bilgilendirme yine katılımcılara WhatsApp üzerinden yapılacaktır. Öğlen yemeğimizi Urla Polis Eğitim Merkezi Kampında sıcak olarak yiyeceğiz. Bu bölgede dinlenip sosyal tesis olanaklarından ( kafeterya - fastfood ) isteyenler ücreti karşılığında yararlanabilir..
Dönüş yolunda yine Güzelbahçe Belediyesi sosyal tesislerine uğrayıp ufak bir mola verip çay su ihtiyacımızı gidereceğiz.
Buradan hareket ettikten sonraki hedefimiz Kent ormanı. Kent ormanında eşyalarımızla buluşup birbirimizle vedalaşacağız.
Tekrar görüşebilmek dileğiyle.

KATILIM ÜCRETİ DAHİLİNDE SUNULAN HİZMETLERİMİZ:

* Perşembe, Cuma, Cumartesi konaklama alanı
* Kamp malzemelerinin kent ormanından Olivelo mesire alanına taşınması ve geri getirilmesi.
* Cuma günü;
Kahvaltı kumanya şeklinde,
Öğlen yemeği sıcak olarak,
Ata Anı Evin'de ikram çay ve Su
Akşam yemeği sıcak olarak
Tüm Müze Ören yerleri ücretsiz olarak.
* Cumartesi günü;
Kahvaltı kumanya şeklinde,
Güzelbahçe bölgesindeki molada çay su ikramı
Düzce köyü bölgesinde molada çay su ikramı
Akkum plajına ücretsiz giriş
Öğlen yemeği sıcak olarak
Turgut köyü lokma dökümü
Olivelo'da akşam yemeği sıcak olarak
Olivelo'da müzikli eğlence.
* Pazar günü;
Kahvaltı paket olarak
Öğlen yemeği sıcak olarak
Polis Merkezi Dinlenme Tesislerine ücretsiz giriş imkanı
Güzelbahçe bölgesindeki molada çay su ikramı
Grup arkasında Cumartesi ve Pazar günleri için süpürge aracı desteği ve hizmeti.
Ve muhtelif sürprizler...

KATILIM ÜCRETİ: 785.-TL

KATILIM NASIL YAPILACAK:

Aşağıda verilen linkten Ön Kayıt Formunu doldurmanız gerekecek.
Kesin kayıt için yapılacak KONTENJAN sonrası vereceğimiz Dernek banka hesabına BAĞIŞ yatırılacak ve kaydınız tamamlanacaktır.

BANKA HESAP BİLGİSİ:
HESAP ADI ( ALACAKLI HESAP):
İZMİR PEDALLARIMIN ALTINDA BİSİKLET
IBAN TR TR04 0001 0008 0197 7317 1050 01
AÇIKLAMA:
BAĞIŞ, KİŞİ VEYA KİŞİLERİN ADI SOYADI
LÜTFEN AÇIKLAMA KISMINA BAŞKA BİR ŞEY YAZMAYINIZ.


ARŞİV