Enez Bisiklet Festivali

enez-bisiklet-festivali-2022-01-bisiklopedi.jpg
Konaklama: Çadır
Yemek: Sabah Kahvaltısı, Öğle Yemeği, Akşam Yemeği
Ek Hizmetler: Festival Forması, Süpürge Araç
Yol Yapısı: Çoğunlukla Asfalt (Yol Bisikleti konforlu olmayabilir)

İnternet Adresi: https://enezbisikletfestivali.com/

ENEZ 1. ULUSAL BİSİKLET FESTİVALİ

Enez 1. Ulusal Bisiklet Festivali, 2022 Edirne Yılı etkinlikleri kapsamında bu yıl başlatılmış olup Edirne Belediyesi ve Edirne Saros Turizm Altyapı Hizmet Birliği(ESTAB)işbirliği ile düzenlenmektedir.Ayrıca Enez Belediyesi, Enez Kaymakamlığı, Günekab ve Sardos tarafından desteklenen festival, Aeneas Rotası'nın ilk kenti Ainos kalıntılarında, Enez'in muhteşem doğasında ve Saros'un en güzel kıyılarında 3 günlük bir etkinlik olarak düzenlenmektedir.

Enez’e gelecek misafirlerimizden festival dönemi içerisinde yaşayacakları deneyimleri, akşamları konaklayacağımız kamp alanında gerçekleştireceğimiz etkinler sırasında bizlerle paylaşmalarını bekliyor olacağız. Festival döneminde yaşayacağınız deneyimler, sonraki yıllar da bizim için önemli bir rehber olacak.

Katılımcı tüm bisiklet sever misafirlerimize, hazırladığımız Festival Formalarımızdan hediye edilecektir.

Parkur Bilgisi

Parkur büyük ölçüde stabilize ve asfalt yollardan oluşmaktadır. Parkurlarımız tur, hibrid, kros, dağ bisikletine uygundur. Ancak çok ince teker ve dişsiz lastikli bisikletler için uygun değildir. Bisikletlerin bakımlarının, parça değişimlerinin tur öncesi eksiksiz tamamlanmasını, gerekli yedek lastik, pompa vb. bulundurulması önerilmektedir. Her bisiklet sürücüsü kendi güvenliğinden birinci derecede sorumludur. Uygun kıyafetler kullanmalı, kask takmayı ihmal etmemeliyiz.

Lojistik Hizmetler

Yol boyunca bize eşlik edecek bisiklet taşıyıcısı bir araç, su tedariki ve ilk yardım için bir araç, kılavuz hizmetleri için bir öncü grup olacaktır.

Hava Durumu

Festival için seçtiğimiz tarih yaz mevsiminin en güzel tarihleridir. Olası yağmura karşı, yağmurluk, yüzme kıyafeti, kamp malzemeleri katılımcılar tarafından getirilmelidir. Programın özelliğine göre gün içerisindeki ihtiyaçlarımızı sabahtan yanımıza almalıyız.

Organizasyon Komitesi, hava koşulları ve zorunlu haller durumunda rotaların değiştirilmesine karar verebilir.

Kamp Alanı

“Köylere Hizmet Götürme Birliği Enez Mesire Yeri” kamp alanımız. Çadır imkanı bulunan alanda, ayrıca akşamları çeşitli aktiviteler planlanıyor. Kamp alanında giyinme kabini, sıcak su, wc. imkanları mevcut.

Katılım Ücreti

Ücretsizdir.

Enez’e Ulaşım

İstanbul’dan Tekirdağ istikametine devam ederek,Keşan’dan Enez yoluna bağlanabilir,Çanakkale’den Gelibolu istikametine devam ederek,Keşan’dan Enez yoluna bağlanarak Enez Altınkum Sahilinde yer alan Festival Kamp Alanına ulaşabilirsiniz. Ayrıca Enez Belediyesi otobüsleri 23 Haziran 2022 Perşembe 19.00 ve 23.00 saatlerinde toplam iki sefer olmak üzere Keşan Şehirlerarası Otobüs Terminalinden Enez Festival Kamp Alanına Ücretsiz Servis hizmeti verecektir.

ARŞİV