Bartın Bisiklet Festivali 2022

bartin-bisiklet-festivali-2022-bisiklopedi.png
Etkinlik Ücreti (): 600
Etkinlik Kontenjanı: 150
Konaklama: Çadır
Yemek: Sabah Kahvaltısı, Öğle Yemeği, Akşam Yemeği
Ek Hizmetler: Festival Forması
Yol Yapısı: Çoğunlukla Asfalt (Yol Bisikleti konforlu olmayabilir)

İnternet Adresi: http://www.pedaldaslar.org/

7. BARTIN BİSİKLET FESTİVALİ

Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği olarak, 23-25 Ağustos 2013, 29-31 Ağustos 2014, 22 Ekim-25 Ekim 2015, 12 Ekim-15 Ekim 2017, 30Ağustos-2Eylül 2018, 17-20 Ekim 2019 tarihlerinde düzenlediğimiz 6 festivalin ardından 5-9 Ekim 2022 tarihlerinde “7. Bartın Bisiklet Festivali”ni düzenliyor olmaktan büyük onur ve mutluluk duymaktayız.
Başta Amasra Belediyesi ve diğer festivalimize de destek olmuş tüm belediyeler ile kamu kurumlarının da destekleri ile organize edeceğimiz festivalimizde Bartın’ın kıyı ve dağlık kesimlerinde zevkli sürüşler ile dostları buluşturacağız.
Detayları ilerleyen süreçte www.pedaldaslar.org web sayfamız ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
7. Festivalde görüşmek dileğiyle.Bartın’dan sevgi ve selamlar.
Festival Tanıtım dosyasına erişim için tıklayınız.

• Organizasyon 150 katılımcı ile sınırlıdır.
• Festival başvuruları Derneğimizin internet sayfası www.pedaldaslar.org üzerinde yayınlanacak olan katılım formu yoluyla alınacaktır.
• Başvuru işlemi tamamlandıktan sonra kayıt yaptıran ilk 150 kişi asıl listeyi, sonraki başvurular da yedek listeyi oluşturacak.
• Misafirlerimizden alınacak katılım payı kapsamında, gelen misafirlere festivalin bir hatırası olarak vereceğimiz Bartın Bisiklet Festivali tasarımlı forma, buff, su desteği, kamp alanı ve dört gün boyunca yemeklerimiz yer almaktadır.
• Derneğimizin internet sayfasında ilerleyen günlerde yayımlanacak kayıt formunun doldurulmasının ardından verilen hesap numarasına katılım payının yatırılmasıyla kesin kayıt listesine adınızı yazdırmış olacaksınız.
• Kontenjan değerlendirilmesinde kesin kayıt listesi dikkate alınacaktır. Bu kapsamda kayıt formunun doldurulması tek başına yeterli değildir.
• Katılım ücreti yatırıldıktan sonra bir sebepten dolayı katılımdan vazgeçilmesi halinde; “Bağış” olarak yatırılan bu ücretlerin iadesi maalesef mümkün değildir.
• İzleyeceğimiz rotalar, çoğunluğu asfalt ve kısa stabilize orman yolları olduğu için her türden bisikletinizle katılmanız mümkündür.
• Rotalar, Bartın’ın engebeli coğrafyasından dolayı, bol iniş-çıkışlı ve yer yer zorlayıcı olacak.
• Karadeniz’in coğrafi yapısı nedeniyle hem tırmanışlar zorlu olur, hem de inişler bol virajlı ve tehlikeli olur. Bu nedenle inişlerde üzücü bir olayın yaşanmaması için azami dikkat edilmesini tüm katılımcılardan rica ederiz.
• Her ne kadar dikkatli kullanılsa da anlık dikkatsizlikler sonucu yaşanan bisiklet kazaları birçoğumuzun başından geçmiştir. Bu nedenle, festival parkurunun bol virajlı yapısı da göz önüne alındığında, kendi güvenliğinizi sağlamanız ve hiç kimsenin üzülmemesi için tur boyunca kask ve eldiveninizi takmanızı ısrarla tavsiye ediyoruz.
• Dört gün boyunca sürüş yapacağımız bölgeler hassas ekosistemleri barındırdığından doğal hayata zarar vermemek adına çöplerimizi doğaya atmamanız, korunan alanlar yakın çevresinden herhangi bir bitki vb koparıp uzaklaştırmamanız, sürüş düzenine uymanızı ve lastik izi haricinde herhangi bir iz bırakmamanızı ÖNEMLE rica ederiz.
• Tüm sürüş boyunca Derneğimizden görevli arkadaşların uyarılarına uymanızı, öncünün önüne geçilmemesini ve artçının arkasında kalınmamasını rica ederiz.
• Festivali sonbahar günlerinde düzenleyeceğimiz için yağış ve soğuk hava ihtimaline karşı tedbirli gelmenizi tavsiye ederiz. Karadeniz ikliminin hakim olduğu bir coğrafyada pedallayacağımızın akılda bulundurulması faydalı olacaktır.
• Bisikletlerde yaşanan sıkıntılarda biz de elimizden geldiğince misafirlerimize yardım etmeye çalışırız, ama her yere de yetişemeyebiliriz. Bu nedenle alyan takımı, yama takımı, pompa gibi temel tamir gereçlerini yanınızda bulundurmanız tavsiye olunur.
• Kamp alanımız Amasra Belediyesi ile belirlediğimiz kent merkezinde alışveriş, duş, tuvalet gibi temel ihtiyaçların kolaylıkla giderilebileceği bir alanda olacaktır.
• Kamp alanı yakınında duş ve tuvalet imkanı bulunacaktır. Ayrıca bölgede lokanta, büfe, çay ocağı gibi işletmeler var; buralardan alışverişinizi yapabilirsiniz. Telefonlarınızı da buralardan şarj edebilirsiniz.
• İlk gün (6 Ekim 2022 – Perşembe) sabahı toplanma ve yola çıkma (yer daha sonra belirtilecek; orada kayıtlar alınacak, katılımcılara formaları dağıtılacak ve kahvaltımızın ardından da ilk gün rotamız üzerinden yola çıkılacak.

  • Festivale 5 Ekim Çarşamba akşamından gelecek konuklar için de kamp alanı hazır olacaktır. Lütfen kamp alanı ve ulaşım için görevli arkadaşlarımızla iletişime geçiniz.
    • Festival süresince, hiç ihtiyaç duyulmaması temennisiyle, acil durumlarda müdahale etmek üzere bize eşlik eden bir sağlık ekibi bulunacaktır.

Kamp alanına yakın konaklayabileceğiniz işletme ve misafirhaneler web sayfasında kayıt açıldığında size alternatifli olarak sunulacaktır. Kamp alanında kalmak istemeyen dostlar için alternatifler mümkündür.


2022 Ekim’de Sonbahar tadında bir festivalde buluşmak dileğiyle.

ARŞİV